Aktualnie oglądasz

A Blog Post

Elektroniczne Centrum Obsługi Obywatela od Graphcom

Poznaj ECOB – oprogramowanie przeznaczone dla Jednostek Samorządów Terytorialnych oraz jednostek im podległych, która pozwala każdemu obywatelowi załatwić sprawy urzędowe bez konieczności wychodzenia z domu!

Do uruchomienia aplikacji potrzebne jest jedynie dowolne urządzenie z dostępem do internetu. Aplikacja ECOB jest responsywna, co oznacza, że doskonale działa niezależnie od wykorzystywanego urządzenia. Rejestracja odbywa się poprzezbezpłatny profil EPUAP, wykorzystywany obecnie przez Urzędy Skarbowe i ZUS, umożliwiający składanie elektronicznego podpisu.

Pracownicy urzędu, mogą tworzyć nowe e-usługi korzystając z prostego kreatora, które następnie udostępniane są obywatelom w sekcji „dostępne usługi”. O nowych sprawach do rozpatrzenia urzędnik może dowiedzieć się z maila, który wysyłany jest tuż po wpłynięciu wniosku, a także ze swojego panelu, w którym znajdzie pełną listę nierozpatrzonych tematów.

Obywatel po zalogowaniu, w sekcji „dostępne usługi”, wybiera interesującą go sprawę i wypełnia właściwy wniosek. Dla pewności, że cały proces przebiegł skutecznie, otrzymuje mailowe potwierdzenie. W każdej chwili może sprawdzić postępy w swojej sprawie i zobaczyć wysłane dokumenty. Po rozpatrzeniu sprawy przez urzędnika, zainteresowany może pobrać odpowiednie potwierdzenie.

Poza podstawowymi funkcjami, system umożliwia także:

  • publikowanie aktualności, co przyczynia się do zwiększenia aktywności obywatelskiej,
  • masową komunikację poprzez forum w systemie, zwiększające interakcję i poznawanie opinii,
  • składanie zapytań o płatności podatkowe, pobieranie poleceń zapłaty  i sprawdzanie statusu realizacji,
  • udostępnianie podglądu trwających obrad oraz powstałych podczas nich dokumentów, poprzez komunikację aplikacji z system zarządzania obradami HD System Plus.

Usprawnij pracę Urzędu i wyjdź naprzeciw oczekiwaniom obywateli. Stwórz aktywną społeczność lokalną razem z systemem ECOB. Po szczegóły dotyczące systemu zapraszamy do kontaktu na adres natalia.roszkowiak@graphcom.pl

Leave a Reply